(ACK)ademic™

Menu

$20 USB/Flash Drives

More and more classes are starting to rely on technology and most are 21st century skills driven….one way to stay on course and keep important information handy is to carry around a USB or Flash drive.

A good 4GB USB  can cost around $20 or

less if you can find them on sale…and if it has a clip so you can attach it to your bag or binder….even better!!

Here are some neat ones you can find online that come in funky designs & colors:

CLICK HERE

CLICK HERE

CLICK HERE

CLICK HERE

Categories:   Links, Organization, Technology

Comments

parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet tn pas cher moschino outlet moschino outlet moschino outlet moschino outlet moschino outlet moschino outlet valentino outlet valentino outlet valentino outlet valentino outlet valentino outlet valentino outlet cheap nfl jerseys moschino outlet online stone island outlet pandora outlet
Click to listen highlighted text!